top of page
DOBERMAN EKLE.jpg

Dobermann 

 Koruma köpeği arıyorsanız alabileceğiniz en iyi köpek ırkları sırasında birinci sıraya koyabiliriz. Doberman hareketleri estetik gösterişli düşmana korku veren enerji dolu bir köpektir. Oyuncu olduğu kadar mükemmel bir bekçi köpeğidir. Eğitim aldığında kişi  koruma yapar. Aynı zamanda alan koruma yapar bulunduğu alanı bahçesini koruma iş güdüsü  oldukça gelişmiş bir köpek ırkıdır Dobermann köpeği.

Ailesine Çok Düşkündür yaşam alanı bahçe ortamı ve ev ortamında bakılabilir. Doberman yaşlandıkça beyni büyür sahibine saldırır yalanı oldukça yaygındır bu uydurulmuş bir şehir efsanesidir. Dobermann ırkının 10 köpekten dokuzu kesinlikle eğitim alır 
İYİ EĞİTİMLİ BİR DOST
SİZİNLE DAHA İYİ İLETİŞİM KURAR
SİZE BİR NEŞE KAYNAGIDIR
DAHA SERBEST KALABİLİR
DAHA GÜVENİLİR MUTLUDUR
KÖPEK EĞİTİM UZMANI 
0536 785 07 43

   Yıllar boyunca hem safkan hem de melez olmak üzere hemen hemen her tür köpekle çalıştım. Köpeklerle çok fazla deneyimim olduğundan emin olabilirsiniz. (Belki de tam olarak sizinki gibi değil! Çünkü her köpek benzersizdir ve her köpeğe uygun tek bir yaklaşım yoktur. Burada beceri ve deneyim devreye girer). Ne tür bir köpeğiniz olursa olsun yardımcı olabileceğimden eminim. Lütfen bugün benimle iletişime geçin, sizinle çalışmak isterim. Köpeğiniz sizin evinizde mi bana ait bir eğitim merkezinde mi eğitilecek buna köpeğinizi tanıdıktan sonra birlikte karar vereceğiz profesyonel yardım almadan yapmaya çalışacağınız eğitimler köpek üzerinde telafisi mümkün olmayan davranış bozukluklarına neden olacaktır.
KÖPEK TUVALET EĞİTİMİ 
Tuvalet eğitimi köpek eve geldiği gün tuvalet eğitimi başlar. Ev içi sorunudur  ev ortamı tarzı bir mekanda verilirse işin sonunda yada başında kendi evinde verilirse eğitimde başarı elde edilir. Profesyonel yardım almadan yapmaya çalışacağınız eğitimler köpek üzerinde telafisi mümkün olmayan davranış bozukluklarına neden olacaktır. Köpeğinizin ensesinden tutup burnunu kakasına sürter hayır hayır bir daha yapma diye bağırsanız köpeğinize şu yanlış  mesajı verirsiniz "ben senin tuvaletini görmek istemiyorum"  diye yanlış mesaj vermiş olursunuz.  Bu davranışınız sonunda köpeğiniz kakasını size göstermemek için kakasını yiyerek yok edecektir. Köpeğinizi aç bırakarak yada döverek tuvalet eğitiminde başarılı olamazsınız hatta köpeğiniz  tuvalet petleri ile  halınızı karıştıracaktır. Halınızı kocaman bir tuvalet peti olarak görebilir  sonuç olarak köpek eğitmenini evinize davet edersiniz ev içi sorunlarından anlayan köpek eğitmeni evinize gelir,  köpek sahiplerinin yaptıkları yanlışları anlatır. Köpeğinize öncelikle yemek eğitimi öğretilir. Yemek eğitiminde köpeğiniz hayır komutunu bekle komutunu öğrenir  ısırma huyu varsa ısırma huyundan vaz geçer ve 2 saatin sonunda  köpeğiniz tek komutta yerine geç dediğinizde kendi yuvasına gider  ve bekler. Sahiplerini yemek yerken rahatsız etmez koltuk yatak gibi insanların kullandığı yerlere çıkmaz, mutfak kısmına girmez,  ısırmaktan vazgeçer, kapı ziline koşmaz.  Evde yalnız kaldığında havlamaktan vaz geçer. Gelen misafirlerin üstüne atlamaz rahatsız etmez. Bu sorunlar  ilk iki saatte çözülür. Tuvalet eğitimindeki kurallar uygulamalı yapılır sahiplerine tekrar ettirilir ve köpek eğitmeni köpek sahibine  bu öğrettiklerini size ev ödevi verir. Köpek sahipleri özellikle yemek saatlerinde köpeklerini gözetim altına alır ve  kendilerine öğretilen komutları tekrar eder. On günün sonunda köpek istenilen yere tuvalete gitmeye başlar. Köpek eğitmeni evinize on gün gelirse  köpek eğitmeninden etkilenir. Tuvalete doğru yere gider ama eğitmen on günün sonunda bir daha  evinize gelmeyeceği için tuvalet eğitiminde sorunlar yaşayabilirsiniz. Bu yüzden eğitimde köpek sahipleri köpeği ile baş başa kalır kendilerine verilen eğitimi tekrar eder köpek eğitmeni 5 günde bir gelir sizi kontrol eder varsa yanlışınız yanlışlarınızı düzeltir. böylelikle tuvalet eğitiminde kalıcı sonuca ulaşırsınız. 

 KÖPEK EĞİTİM UZMANI MAHMUT ÇELİK  0536 785 07 43  Avcılar/ İstanbul.

  TASMALI VE TASMASIZ EĞİTİM 

Köpek altı aylık iken başlar. Tasmalı ve tasmasız eğitim için en uygun yerler sokak ortamlarıdır. Köpekler sokakta gezerken hatalar yapar hata yapan köpeğinize o an müdahale ederseniz kalıcı eğitim vermiş olursunuz. Tasmalı ve tasmasız eğitim günde bir saatten toplam  iki ay sürer  ve köpek ne zaman sokak ortamına çıksa eğitim sahasına girmiş gibi olur ve tüm eğitimlere kusursuz cevap bulursunuz, Bu da ömür boyu kalıcı eğitim olur. Köpeğinizi köpek çiftliğinde eğitime vermiş olsaydınız  köpek çiftliğinde tüm eğitimlere cevap veren köpek sokak ortamına çıktığında hiç eğitilmemiş gibidir.  Çiftlikte yapılan eğitimler çiftlikte kalır sokakta yapılan eğitimler her zaman sokakta devam eder ve kalıcı olur.

Dobermann köpeği bir yaşına geldiğinde koruma eğitimi almaya müsait hale gelir  koruma eğitiminin yanında silah arama köpeği ,narkotik köpeği, bomba arama köpeği olarak ta bir çok alanda başarılı olur.

 Doberman köpeğinin çiftleşme dönemi 16 aylık iken uygun zamandır 62 gün hamilelik dönemi vardır genelde  5 adet yavru yapar. Ancak aynı cins iki farklı  köpekle çiftleşir ise 9 ile 11 adet yavru yapar.  Dobermann yavrularını üç ay emzirir   Yavrular 25 günlük olduklarında iç parazit aşıları mutlaka yapılmalıdır. İç parazit aşısı aynı gün hem anneye hem yavruya yapılmalıdır. Aksi halde yavrular parazit zehirlenmesinden ölebilir. Bu dönemde yavru köpekler pirelenir yavruların ensesine pire ilacı yaptığınız an yavruları bir birinde ayırın en az iki gün yavruları bir birine yaklaştırmayın yaptığınız dış parazit  damlasını yalamasınlar.  Emziren anneye sadece emzirme döneminde ev yemekleri verebilirsiniz  asla tavuk kemiği ve diğer kemiklerden vermeyin  Köpeğinizin bağırsaklarını yırtacaktır. Bu yüzden kemiklerden uzak durun.

Doberman köpeğinizi 6 yaşından sonra çiftleştirmeyin annenin hayatını riske sokarsınız.

KÖPEK EĞİTİMİ - KÖPEK PANSİYONU - KÖPEK KUAFÖRÜ - KÖPEK YIKAMA - KÖPEK TUVALET EĞİTİMİ - 

EVİNİZDE KÖPEK EĞİTİMİ - EVCİL PET KARĞO EVCİL HAYVAN TAŞIMA PET KARGO HİZMETLERİ 

0536 785 07 43  İSTANBUL
 

bottom of page