top of page

başlık

belçika malinois.jpg

 Belçika malinois köpeği karekteri

   Belçika malinois köpek ırkları arasında en zeki olanlardan biridir. Çok hırslı yetenekli kolay kolay vaz geçmeyen bir köpektir. Aşırı korumacı ve  delice sahiplenen bir karekterdir. Eve dışardan gelen misafir çocuk ve yetişkin yabancılarla asla yalnız bırakmayın, bir anlık stres anında saldırdığında kolay kolay kimse  köpeği ayıramaz büyük yararlar açar belki de ölümle sonuçlanır.

Çok hırslı bir köpek olan Belçika malinois köpeği kolay kolay yorulmaz gösterilen hedefe ölümüne gider. Yaşam alanı ev ortamı ve bahçe ortamıdır. Mükemmel bir bekçi köpeğidir. Kişi koruma eğitimi, alan koruma eğitimi, silah arama, narkotik eğitimi gibi tüm askeri ve polis kodrosunun ihtiyacı olan eğitimleri alır uygular, yanılma ihtimali yok denecek kadar azdır.

köpeğinizi evde bakacaksanız ilk olarak tuvalet eğitimi ve  ev içi kurallarına uyma eğitimidir. Tuvalet eğitimi alırken bununla birlikte evde yalnız kalma eğitimi, koltuklara çıkmama eğitimini tamamlaması gerekecektir. Isırma huyu varsa vaz geçmeli mutfak gibi istenmeyen odalara girmek yasaklanmalı  insanlar yemek yerken insanları rahatsız etmemelidir. Kapı zile koşup havlamaması, dışardan eve misafir gelenlerin üzerine atlayarak rahatsız etmemelidir. Her hangi bir hata ve sorun oluştuğunda sahibi yerine geç komutunu verdikten sonra  yerine gidip orda beklemeli etrafı rahatsız etmemelidir. Bu anlattıklarım ev içi eğitimi ve tuvalet eğitimi ile birlikte verilir. 

Belçika malinois köpeğin bakım ve beslenmesi


 Köpeğinizi sabah akşam bir saat mutlaka gezdirin ve en az günde bir saat güneşte yatmasını sağlayın. Her gün bir defa tüylerini taramanızı tavsiye ederim. Köpeğiniz altı aylık olana kadar sabah akşam olmak üzere günde iki defa beslenme yapın. Altı aylıktan sonra günde bir defa beslenme yapın. Sağlıklı bir köpek bakmak istiyorsanız asla köpeğinize ev yemeği ekmek ve tavuk eti tavuk kemiği ve diger kalın kemiklerden vermeyin. Bir şekilde sağlık sorunu ile karşı karşıya gelirsiniz. Köpeğinize proplan kuzu etli köpek maması veya hills kuzu etli köpek maması vermenizi tavsiye ederim. Köpeğinizi daha vahşi olacak daha korumacı olacak diye asla karanlık bir odaya kapatmayın. Güneş görmediği için raşitizim hastalığına yakalanır ve bacak kemikleri de yamulma meydana gelir. Köpeğinizi mümkün oldukça insanlarla diğer hayvanlarla tanıştırıp sosyalleştirin. Köpeğinizi ne zaman kokarsa kirlenmişse o zaman yıkayın. Yıkarken su sıcaklığı insan elini yakmayacak derecede olmalı. Kendi kullandığınız şampuanları kullanabilirsiniz. Yıkama fırcası olarak nalburda ve plastikçilerde satılan çok yumuşak uzun dişli plastik halı yıkama fırçası kullanın. Yıkama yaparken asla  bulaşık deterjanı yada bulaşık süngeri kullanmayın.

Belçika malinois eğitimi

   Tasmalı, tasmasız temel itaat ileri itaat eğitimi köpek altı aylık olduğu dönemde başlar. Köpeğinizi bana eğitim için verdiğinizde size teslim edene kadar artık köpek benim köpeğimdir. Köpek eğitmeninin köpeği nasıl olursa sizin köpeğinizde öyle eğitim alacaktır. Bugün yirmi beş yıllık köpek eğitimi deneyimimi sizin köpeğinize aktaracak tecrübem ve vaktim var. Köpeklere hata yapmaları için fırsat verirseniz köpek hata anında profesyonel müdahale edildiğinde köpek kalıcı eğitim almış olur ve köpeğinizi öncelikle hata yapacağı sokak ortamlarında eğitip işin sonunda sizin evinizde, iş yerinizde eğitimini tamamlanır. Bu da  köpek yaşadığı sürece kalıcı eğitim almış olacak demektir. İşin sonunda köpek sahibi ile günde bir saatten on beş saat sahibi ile birlikte özel eğitim alma garantisi veriyorum aksi halde köpek sahibi ile çalışmaz ise sahibine itaat etmez.
 

İYİ EĞİTİMLİ BİR DOST
SİZİNLE DAHA İYİ İLETİŞİM KURAR
SİZE BİR NEŞE KAYNAGIDIR
DAHA SERBEST KALABİLİR
DAHA GÜVENİLİR MUTLUDUR

KÖPEK EĞİTMENİ 0536 785 07 43  İSTANBUL
Yıllar boyunca, hem safkan hem de melez olmak üzere hemen hemen her tür köpekle çalıştım. Sizinki gibi köpeklerle çok fazla deneyimim olduğundan emin olabilirsiniz. (Belki de tam olarak sizinki gibi değil! Çünkü her köpek benzersizdir ve her köpeğe uygun tek bir yaklaşım yoktur. Burada beceri ve deneyim devreye girer). Ne tür bir köpeğiniz olursa olsun yardımcı olabileceğime eminim. Lütfen bugün benimle iletişime geçin, sizinle çalışmak isterim! Köpeğiniz sizin evinizde mi bana ait bir eğitim merkezinde mi eğitilecek buna köpeğinizi tanıdıktan sonra birlikte karar vereceğiz.

KÖPEK EĞİTİMİ - KÖPEK PANSİYONU - KÖPEK KUAFÖRÜ - KÖPEK YIKAMA - KÖPEK TUVALET EĞİTİMİ - 

EVİNİZDE KÖPEK EĞİTİMİ - EVCİL PET KARĞO EVCİL HAYVAN TAŞIMA PET KARGO HİZMETLERİ 

0536 785 07 43  İSTANBUL

bottom of page