top of page
doberman pinscher.jpg

    Doberman Pinscher  köpekler küçük boy  köpekler olarak bilinir. Yaşam alanları ev ortamıdır köpek ırkını aldığınızda çok hareketli yüksek enerjiye sahip, çok arsız bir köpek aldınız demektir. Yapmanız geren ilk iş, köpeğinizi Veteriner Hekimle tanıştırmak olsun. İlk aşılar, iç parazit aşısıdır. Bu aşıyı yaptırmadığınız takdirde, köpeğiniz parazit zehirlenmesinden ölebilir. Diğer ölümcül hastalıklardan korunmak için Veteriner Hekimle sürekle iletişim halinde olun. Günü gelen aşıları asla ihmal etmeyin. Aksi halde köpeğinizi bir gecede kaybedersiniz. 

Doberman Pinscher  KÖPEK BAKIM VE TEMİZLİĞİ

 •   Altı aylık olana kadar sabah akşam olmak üzere günde 2 defa besleyin.

 • Altı aydan sonra günde bir defa besleyin. Sabah ya da akşam günde 1 defa besleyin. Irkına özel bir mama alın. Tavsiyem   pro plan marka köpek maması, hill's köpek maması sizin için en uygun köpek maması olacaktır. Kış aylarında kuzu etli köpek maması yaz aylarında somonlu köpek maması daha uygun olacaktır.

 • Gün de bir defa mutlaka tarayın.

 • En az haftada bir yıkayın. Köpeklerin yıkama günü yoktur. Köpeğiniz kirlendiğinde kokmaya başladığında yıkayabilirsiniz.

 • Uzun dişli plastik yumuşak halı yıkama fırçası ile yıkayın. Daha temiz olacaktır. Köpeğinizin yüz kısmını elbise temizleme fırçası ile yıkayabilirsiniz. Kısa tüylü köpeklerde  köpeğinizi yeni aldığınız ayakkabı fırçaları ile ya da uzun dişli yumuşak plastik halı yıkama fırçaları ile yıkamanız daha iyi temizlik yapmanızı sağlayacaktır. Köpek şampuanlarına  çokta takılmayın kendinize ait şampuanlarla yıkayabilirsiniz. İnsana zarar vermeyen şampuan köpeğinize de zarar vermez. Mutlaka iyi durulayın. Kulak içini iyi temizleyip pamukla kulak içindeki suyu alın. Köpeğinizi havlu ile kurutup fön makinası ile kurutun. Kuruması için kendi haline bırakmayın, köpeğinizi asla bulaşık deterjanı yada bulaşık süngeri ile yakamayın. Bulaşık deterjanları köpeğin cildini yakar pembe derisini siyahlaştırır.

 • Her her altı ayda bir (İlkbahar ve Sonbahar ) tüy döküm mevsime girerler. Bu doğal bir olaydır. Asla vitaminlerle bu tüy dökümünü engelleyemezsiniz. Tüy döküm mevsimlerinde köpeğinizi köpek kuaförüne traj ettirdiğinizde aynı gün tüy dökümünden kurtulmuş olursunuz.

 

KÖPEK KUAFÖRÜ KÖPEK YIKAMA  0536 785 07 43 İSTANBUL  

 

EV İÇİ KÖPEK EĞİTİMİ

     Öncelikle köpeğinizi kendinize bağımlı hale getirmeyin. Köpeğinizi sürekli kucağınızda, yatağınızda yatırırsanız, elinizden yemek yedirirseniz, köpek size bağımlı hale gelir. Altı aylık olduğunda sizi evden dışarı çıkartmaz, evde yalnız kalamaz,  yalnız kaldığında sürekli havlayıp gürültü yapar. Yalnızlığın getirdiği stresten eşyaları kemirip parçalar, sahiplerinin dikkatini çekmek için evin tam ortasına tuvaletini yapar. Sahiplerini çileden çıkarır. Bu yüzden köpeğinizi günde iki saat yalnız kalmasını sağlayın. Kendi yatağında yada başka bir odada yalnız kalmaya alıştırın. Köpeğinizi asla durup dururken sevmeyin bir hareket karşılığında sevin örneğin otur komutu verin oturduğu için sevin  gel komutu verin size geldiği için sevin karşılıklı bir alışveriş olmalı. "Sen komutuma cevap verirsen, ben de seni severim." şeklinde olmalıdır. Karşılıksız sevgi gören köpekler arsız şımarık saldırgan olurlar. Köpeğinizin birden fazla oyuncağı olmasın. Birden fazla oyuncağı olan köpeklerin kafası karışır, evde tüm eşyaları kemirmeye başlayacaktır. Sadece bir adet oyuncağı olmalıdır. Onunla oyun oynayın. Oyunu siz başlatmalı, siz bitirmelisiniz.

 

Doberman Pinscher köpek tuvalet eğitimi 
 

TUVALET EĞİTİMİ 
 Köpeğin tuvalet eğitimi köpek eve geldiği gün başlar. Profesyonel yardım almadan yapmaya çalışacağınız eğitimler köpek üzerinde telafisi mümkün olmayan davranış bozukluklarına neden olacaktır. Örneğin;

  Köpeğiniz yanlış yere tuvaletini yaptı. Köpek sahibi köpeğin ensesinden tutup burnunu köpeğin kakasına sürttü. Köpeğe şu yanlış mesajı verdiniz. "Ben senin kakanı görmek istemiyorum." Köpeğiniz tuvaletini size göstermemek  için tuvaletini yiyerek yok edecektir. Bu bir davranış bozukluğu sebebi yanlış eğitim verdiniz, demektir.

  Evinize davet edeceğiniz KÖPEK EĞİTMENİ  mutlaka ev içi sorunlarından anlayan bir köpek eğitmeni olmalıdır. Tuvalet eğitimi köpeğin kendi yaşadığı evde verilirse başarı yüzde yüz kesin çözümdür. Tuvalet eğitiminin yanında alacağınız eğitim şu şekilde olmalıdır;

 • Köpek kapı ziline koşup havlamaz.

 • Kapıdan içeriye girenlerin üzerine  atlayıp rahatsız etmez.

 • Isırma huyu varsa vaz geçer.

 • Mutfak kısmına girmez.

 • Çekyat koltuk gibi insanların yaşam alanlarını işgal edemez.

 • Sahipleri yerde yemek yiyor olsa bile yemek saatinde sahiplerini rahatsız etmez.

 • Her hangi bir hata olduğunda sahipleri komut verir. Tek komutta köpek kendine ait yere yatağına gider, oturup yatıp bekler.

Bunların tuvalet eğitimi ile bağlantısı vardır. Köpeğiniz ilk iki saatte bunları öğrenir daha kontrol edilebilir  bir köpek haline gelir. Eğitimli köpek bakmak daha keyifli huzurlu bir ev demektir.

Tuvalet eğitiminde köpek ile birlikte evde yaşayan herkes mutlaka eğitime katılmalı aksi halde eğitime katılmayan şahıs eğitimi bozabilir,   evinize  gelen KÖPEK EĞİTMENİ  size iki saatlik bir eğitim verir. Bu eğitimde sahiplerine ev ödevi verir, köpek sahibi bu eğitimi bir hafta tekrar eder. Eğitmen bir haftanın sonunda sonucu takip etmek için tekrar evinize gelir. Eğitimi takip eder, toplamda on gün sonunda tüm ev içi sorunları biter. Bu eğitim  sizi evde lider konumuna getirir. Köpekler liderlerinin yaşam alanını kirletmezler.

kaynak bilği  KÖPEK EĞİTİM UZMANI   Mahmut çelik istanbul  0536 785 07 43 

 

TASMALI TASMASIZ EĞİTİM

Köpek altı aylık iken tasmalı tasmasız eğitim başlar tasmalı tasmasız eğitimde köpeğiniz  daha kortol edilebilir olacaktır

BEKLE  OTUR BEKLE  - YAT BEKLE - YANAŞ - YANIZDA DÜZĞÜN BİR ŞEKİLDE YÜRÜME EĞİTİMİ -  SAĞ GEÇ  - SOLA GEÇ - ÖNÜME GEL - SAĞ DÖN - SOLA DÖN - KEDİ KÖPEK GÖRDÜ KOVALAMASIN - YERDEN YEMEK YEMESİN -  SERBEST BIRAKTIĞINIZDA TEK KOMUTTA YANINIZA GELSİN  YÜRÜME SIRASINDA SİZİ GEÇMEDEN YANINIZDA YÜRÜSÜN 

 

KÖPEK EĞİTMENİ İSTANBUL

0536 785 07 43

İYİ EĞİTİMLİ BİR DOST

SİZİNLE DAHA İYİ İLETİŞİM KURAR

SİZE BİR NEŞE KAYNAGIDIR

KAZA GEÇİRME RİSKİ AZALIR

DAHA SERBEST KALABİLİR

DAHA GÜVENİLİR MUTLUDUR

KÖPEK EĞİTİMİ - KÖPEK PANSİYONU - KÖPEK KUAFÖRÜ - KÖPEK YIKAMA - KÖPEK TUVALET EĞİTİMİ

EVİNİZDE KÖPEK EĞİTİMİ - EVCİL PET KARĞO EVCİL HAYVAN TAŞIMA PET KARGO HİZMETLERİ 

0536 785 07 43  İSTANBUL

.

bottom of page