top of page

başlık

sibirya kurdu.jpg

Husky Sibirya kurdu

Karekteri:Husky Sibirya kurdu naziktir. Herkese karşı nazik, istisna yok. Seni sokaktaki kötü adamlardan  koruyacağına güvenmek aptalca ve anlamsız olur. Husky Sibirya kurdu cinsi köpekler asla uzun süreli bağlanmayı sevmez. Yalnız kalmayı ilgisizliği sevmez hiç bir zaman sahibine ve yaşadığı alana bağlı değildir. Sahibine sadık olmasını asla beklemeyin. Başına buyruk bir köpektir. Yaşadığı yeri koruma gibi bir amacı yoktur. Karnını doyursun suyunu içsin oynasın hepsi budur. Sadece köpek bakmak için alacağınız bir köpektir. Köpek gezdirirken insanlarla sosyalleşeyim, köpek bir bahane olsun. Köpeğe gelen ilgi bana da yansır sevgili yaparım diyorsanız Husky Sibirya kurdu cinsi köpek sizin  için en uygun bir köpek ırkıdır. Erkek olan Husky Sibirya kurdu binde bir koruma yapabilir. Evde köpeğinizi yalnız bıraktığınızda arkanızdan uzun süreli uluyup garip sesler çıkararak çevreyi rahatsız edecek bir karektere sahiptir. Her köpek gibi yalnız kaldığında ev eşyalarını kemirir kendi yatağını parçalar oldukça inatçı bir köpek ırkıdır. İyi bir köpek eğitmeninden profesyonel yardım alırsanız sorunlarınızı yarı yarıya indirebilirsiniz.

 Bakım ve Beslenme

 Köpeğiniz altı aylık olana kadar sabah akşam olmak üzere günde iki defa besleme yapabilirsiniz. Husky Sibirya kurdu cinsi köpekler yemek konusunda çokta obur değildir yemek yemeyi çokta sevmez varla yok arası yemek yer. Altı aylıktan sonra köpeğinizin önüne yemeği koyduğunuzda sadece 20 dakika tutun yemiyorsa kaldırın günde bir defa yemek verin. En bol vaktiniz olduğu bir zaman dilimini seçin çünkü yemekten sonra gezdirip tuvalete çıkartmanız gerekecektir. Günde sabah ve akşam olmak üzere günde iki defa tüylerini tarayın sabah akşam en az  bir saat gezdirmeniz gerekecektir.  Köpeğiniz yaz ve kış aylarına girerken senede iki defa tüy döker. Ev ortamında bakıyorsanız tüy döküm mevsimlerinde mutlaka köpek kuaförüne traj ettirin. 

Eğitimi

 Evde bakıyorsanız köpeğinize vereceğiniz ilk eğitim tuvalet eğitimi ve ev ortamına zarar vermeden nasıl yaşaması gerektiğidir. Bunun eğitimi verilmelidir. Profesyonel yardım almadan yapmaya çalışacağınız eğitimler köpek üzerinde telafisi mümkün olmayan davranış bozukluklarına neden olacaktır. Evinize davet edeceğiniz köpek eğitmeni mutlaka ev içi sorunlarından anlayan bir köpek eğitmeni olmalıdır. Tuvalet eğitimi ile birlikte diğer evde uyması gereken kurallar şunlardır;

Mutfak kısmına girmemesi,  koltuklara üzerine çıkmaması,  kapı ziline koşup havlamaması,  kapıdan gelenlerin üzerine koşup atlamaması, köpek sahiplerinin yemek sofralarına gelip rahatsız etmemesi   tek komutta köpeğinize  belirlemiş olduğunuz bölgesine  gitmesi gibi eğitimlerle daha kontrol edilebilir bir hale getirilir.

 Tasmalı ve tasmasız eğitimi temel itaat ileri itaat eğitimi

Husky Sibirya kurdu eğitimi çok kabul eden köpekler değildir. Ancak kararlı sabırlı bir eğitmenin kontrolünde tasmalı eğitim alır.  Daha kontrol edilebilir bir hale gelir. Tasmasız eğitim konusunda o an eğitim alsa bile köpeğinize sert bir lider olmadığınız sürece ileri itaat konusunda tasmasız eğitim konusunda size  çokta itaat etmeyecektir. Tasmalı eğitimle tüm komutlarınıza uyum sağlayabilir.

İYİ EĞİTİMLİ BİR DOST
SİZİNLE DAHA İYİ İLETİŞİM KURAR
SİZE BİR NEŞE KAYNAGIDIR
DAHA SERBEST KALABİLİR
DAHA GÜVENİLİR MUTLUDUR

KÖPEK EĞİTMENİ 0536 785 07 43  İSTANBUL
 Yıllar boyunca, hem safkan hem de melez olmak üzere hemen hemen her tür köpekle çalıştım. Sizinki gibi köpeklerle çok fazla deneyimim olduğundan emin olabilirsiniz. (Belki de tam olarak sizinki gibi değil! Çünkü her köpek benzersizdir ve her köpeğe uygun tek bir yaklaşım yoktur. Burada beceri ve deneyim devreye girer). Ne tür bir köpeğiniz olursa olsun yardımcı olabileceğime eminim. Lütfen bugün benimle iletişime geçin, sizinle çalışmak isterim! Köpeğiniz sizin evinizde mi bana ait bir eğitim merkezinde mi eğitilecek buna köpeğinizi tanıdıktan sonra birlikte karar vereceğiz.

KÖPEK EĞİTİMİ - KÖPEK PANSİYONU - KÖPEK KUAFÖRÜ - KÖPEK YIKAMA - KÖPEK TUVALET EĞİTİMİ - 

EVİNİZDE KÖPEK EĞİTİMİ - EVCİL PET KARĞO EVCİL HAYVAN TAŞIMA PET KARGO HİZMETLERİ 

0536 785 07 43  İSTANBUL


 

bottom of page